Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Otwórz serce dla chorych na pląsawicę Huntingtona

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, 2017-12-28 - 2018-08-31

Pląsawica Huntingtona to rzadko spotykana choroba o charakterze neurologicznym i genetycznym. Uniemożliwia ona sprawne funkcjonowanie zarówno ruchowe, jak i umysłowe. Jej ofiary dość często sprawiają wrażenie nieobecnych. Ponieważ jest to choroba rzadka, koszty leczenia nie są refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. 


Szanowni Państwo,

Od sierpnia 2017 roku staramy się pomóc naszej przebywającej na rencie koleżance. Iwona walczy z niezwykle rzadką chorobą: pląsawicą (choroba Huntingtona). Jest to nieuleczalna, genetyczna choroba ośrodkowego układu nerwowego, która daje czas przeżycia od diagnozy 15 – 20 lat. Nieskoordynowane ruchy (pląsawicze), drżenie rąk i nóg, zmniejszenie napięcia mięśni, trudności w połykaniu, postępujące zaburzenia pamięci, otępienie, utrata możliwości koncentracji, zmiana osobowości – to najbardziej rzucające się w oczy objawy.

W ciągu ostatnich 7 lat widzimy wszyscy postępujące zmiany w kondycji Iwony. Coraz bardziej wyniszczające i uzależniające ją od otoczenia. Jedyną szansą na złagodzenie objawów choroby i danie jej szansy towarzyszenia w dorastaniu jedynego syna, jest poddanie się operacji głębokiej stymulacji mózgu przez wszczepienie odpowiedniego implantu.

Po szeregu badań prowadzonych w Gdańsku, Wrocławiu i na Śląsku, Iwona została zakwalifikowana do przeprowadzenia tej operacji, a lekarze są dobrej myśli. Zarówno zabieg (64 tys. zł),  jak i późniejsza rehabilitacja nie są refundowane i nie stać Iwony na taki wydatek. W związku z tym zwracamy się do Państwa z nadzieją, że w miarę możliwości wspomożecie zbiórkę pieniędzy na przeprowadzenie tak potrzebnego zabiegu.

 

Jak można pomóc Iwonie?

 

1.       Darowizna celowa na rzecz Iwony poprzez wpłatę na konto Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona:

Alior Bank 46 2490 0005 0000 4600 8805 1930

z tytułem wpłaty: darowizna dla Iwony Trockiej                                                                                        

Tę darowiznę można odliczyć od dochodu w ramach rozliczenia rocznego (załącznik PIT O część B do PIT 37)

 

2.       Darowizna na Stowarzyszenie, która jest przeznaczona na cele statutowe Stowarzyszenia (np. zapomogi dla chorych będących członkami):

1% podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym PIT:

Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000126958, 02-267 Warszawa, ul. Rękodzielnicza 17 A, nr konta: 20 1160 2202 0000 0000 7882 5845

 

Każda złotówka się liczy w skróceniu oczekiwania na operację, która może pomóc Iwonie, dlatego prosimy o przekazywanie naszego apelu przyjaciołom, znajomym, wszystkim, którzy mogą w ten sposób okazać serce i współczucie.

 

Gorąco polecamy Państwu zapoznanie się z reportażem TVP Gdańsk [LINK]