Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Gdańskie Dni Seniora w MHMG

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Wydarzenie 2017-10-01 - 2017-10-31

Gdańskie Dni Seniora to nie tylko okazja do udziału w dedykowanych zajęciach sportowych, czy edukacyjnych, ale także do zapoznania się z historią Gdańska w pięciu oddziałach MHMG:

- Muzeum Bursztynu

- Ratusz Głównego Miasta

- Dwór Artusa

- Dom Uphagena

- Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku

 

Wystawy czasowe za złotówkę…

 

Dla tych z seniorów, którzy w tym roku nie zdążyli udać się plażę oferujemy wystawę czasową „Gdańszczanin na plaży…” w Domu Uphagena.

W Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku można zobaczyć niewielką wystawę „Rodziny z Gedanii” przypominającą o wkładzie Polaków Wolnego Miasta Gdańska w budowę pierwszego polskiego klubu sportowego KS Gedania przed i po II Wojnie Światowej.  

Opłata pobierana od Seniorów za wstęp do pozostałych 3 Oddziałów wynosi również 1 zł.

Bezpłatny październik…

Poza obniżeniem ceny biletów muzealnicy przygotowaliśmy także cykl wydarzeń w ramach Czwartków w Historycznym. W każdy październikowy czwartek obędą się wykłady z zakresu historii Gdańska oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie Gdańszczanin na plaży…”. Cykl otworzy wyjątkowa uroczystość, podczas której zostaną zaprezentowane relikwie po rozstrzelanych przez Niemców w 1939 r. Obrońcach Poczty Polskiej w Gdańsku. Odbędzie się ona 5 października o godz. 14:00 w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Pozostałe październikowe czwartki odbędą się o godzinie 17:00.

Październik to idealny miesiąc na sobotnie spacery i słuchanie muzyki. 14 października o godz. 10:00 wystartuje spacer edukacyjny Od Sądu do Sądu…. Podczas trzech godzin, w pięciu miejscach gdańskiego Śródmieścia 25 uczestników oprowadzania dowie się ile gdańskich zabytków mieści wyobrażenia Sądu Ostatecznego, dlaczego piękna córka burmistrza znalazła się na jednym z nich i co podpisuje nagi człowiek w piekle?

Nieodpłatne wydarzenie jest objęte wymogiem rezerwacji mailowej (spacer.sady@mhmg.pl).

28 października o godz. 18:00 w Domu Uphagena odbędzie się koncert „Das wohltemperierte klavier” nawiązujący do tradycji gdańskiej muzyki ewangelickiej.

A jeśli marzy się Państwu spacer po dzielnicach Gdańska zachęcamy do zapoznania się z tematyką wystawy plenerowej Historie gdańskich dzielnic - Chełm.