Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Wystawa „Bliźniemu swemu… 2018” po raz czwarty w Ratuszu

Ratusz Głównego Miasta, 2018-01-11 - 2018-02-11

To piętnasta, jubileuszowa edycja niezwykłego przedsięwzięcia o charakterze dobroczynnym, a czwarta odsłona współpracy Muzeum z Fundacją „Bliźniemu swemu” i powiązanym z nim Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta.

Na wystawie w Ratuszu Głównego Miasta zaprezentowanych zostanie 55 obrazów z kolekcji stworzonej w latach 2016 – 2017 obejmującej łącznie 233 dzieła sztuki. Wszystkie zostały pozyskane dzięki życzliwości artystów i członków ich rodzin, albo instytucji kultury. Do Gdańska zawitają między innymi obrazy i fotografie Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, czy też Tadeusza Dominika i wielu innych.

Z Muzeum do domu… Wesprzyj Fundację kupując wybrany eksponat

4 marca 2018 r. wszystkie dzieła sztuki trafią pod „aukcyjny młotek” w Rzeszowie. Wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży dzieł wspomogą Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Licytować można także przez telefon! [link]

Fundację może także wesprzeć darowizną, albo odpisaniem na jej rzecz 1 % podatku [link].

O Towarzystwie i Fundacji

Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta zostało zarejestrowane w grudniu 1981 roku we Wrocławiu. Od tego czasu rozszerzyło swoją działalność na cały obszar Polski. Praca prowadzona jest w 65 kołach terenowych. Codzienną opieką objętych jest ponad 4000 podopiecznych. Działania Towarzystwa nie ograniczają się jedynie do pomocy bezdomnym, podopiecznymi organizacji są również ludzie starsi, ubodzy, dzieci, osoby, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Cele tego przedsięwzięcia to nie tylko zgromadzenie środków finansowych, ale również promocja idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym poprzez kulturę wysoką. Polscy artyści od wielu lat angażują się na dużą skalę w tę działalność, dotyczy to zarówno najwybitniejszych przedstawicieli świata sztuki, jak też młodych artystów u progu sławy.

 

Zaplanuj swój udział z wystawą Bliźniemu Swemu!

 

Wernisaż

Kiedy?: 11 stycznia 2018 r. (czwartek), godz. 17:00
Gdzie?:
Sala Kasy Miejskiej // Ratusz Głównego Miasta Gdańska, ul. Długa 46/47
Wstęp: wolny

 

Wystawa „Bliźniemu swemu”

Kiedy?: 12 stycznia – 11 luty 2018 r.
Gdzie?: Ratusz Głównego Miasta, II piętro, ul. Długa 46/47
Zwiedzanie?: godziny otwarcia i ceny wstępu do Ratusza Głównego Miasta* na http://mhmg.pl/oddzial/1/ratusz-glownego-miasta

* wystawę można zobaczyć w podanych terminach od środy do niedzieli, z wyłączeniem poniedziałków (dzień gospodarczy) oraz wtorków (dzień wolnego wstępu)

 

Oprowadzanie kuratorskie (Czwartki w Historycznym)

Kurator: Dorota Powirska
Kiedy?:
8 lutego 2018 r. (czwartek), godz. 17:00
Gdzie?: Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa 46/47
Wstęp: wolny