Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Charytatywny koncert kolęd „Pomorze Dzieciom”

Ratusz Głównego Miasta, 2018-01-13 - 2018-01-13

Koncert Kolęd „Pomorze Dzieciom” to niezwykły projekt muzyczny, mający na celu zgromadzenie osób o wielkich sercach wokół przepięknej idei Hospicjum Pomorze Dzieciom: „skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania razem z niesamowitym Chórem GUM, by bożonarodzeniowe, ukochane przez nas melodie zapadły w sercu głęboko na cały rok. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na całodobową opiekę medyczną dla nieuleczalnie chorych maluchów. Miesięcznie jest to kosz 100 tysięcy złotych.

Przekaż 1% podatku na Hospicjum Pomorze Dzieciom

Celem koncertu jest dotarcie do jak największej liczby osób, które zdecydują się przekazać % podatku na rzecz śmiertelnie chorych dzieci, będących pod naszą opieką.

W formularzu PIT wypełnij rubrykę:

„Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”.

Nazwa OPP: Hospicjum Pomorze Dzieciom
Numer KRS: 0000523966

W pozycji „Wnioskowana kwota” należy wpisać kwotę stanowiącą 1% podatku.

Aby pomóc maluchom umożliwiliśmy BEZPŁATNE i łatwe rozwiązanie rozliczenia pitów również przez internet na stronie naszego hospicjum: http://www.pomorzedzieciom.pl/hospicjum/pomoz/przekaz-1.php


Chór GUMed

Chór to twórca 70-letniej tradycji działalności artystycznej dla środowiska swojej Alma Mater oraz szerokiego grona miłośników wysokiej kultury muzycznej.

Zespół koncertował w 25 krajach świata i jest dumnym posiadaczem wybitnych nagród na prestiżowych festiwalach i konkursach chóralnych a szczególnie zaznaczył swą klasę w: (2017) na VIII Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych – I miejsce, (2015) Wejherowo - 22 Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu – 3 nagrody, (2014) Ryga - 8 Światowa Olimpiada Chóralna (Łotwa) – Złoty i Srebrny Medal, (2013) Lago di Garda - Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Włochy) – Złoty Dyplom, (2008) Ohrid - Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Macedonia) – Grand Prix, (2006) Xiamen - 4 Światowa Olimpada Chóralna (Chiny) – Złoty i Srebrny Medal, (2002) Pardubice - XVII Międzynarodowy Konkurs Chórów Akademickich IFAS (Czechy) – 3 główne nagrody, (2000) Hajnówka - XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej – I miejsce, (1998) Rumia - X Ogólnopolski Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Ormińskiego – I miejsce.

Ambicją chóru jest nieustanny rozwój i poznawanie nowych gatunków muzycznych wraz z ich kulturowym dziedzictwem, czemu służy uczestnictwo w licznych warsztatach chóralnych w wielu krajach.

Dla zachowania i przekazania szerokiej rzeszy odbiorców swojej pasji muzycznej Chór GUMed nagrał 7 płyt CD oraz koncerty live na płycie DVD:

1997 – „Arcydzieła Światowej Chóralistyki”
1999 – Johannes Brahms „Ein deutsches Requiem” – live
2001 – Kolędy polskie i zagraniczne „Narodził się Jezus Chrystus”
2003 – Muzyka cerkiewna „Верую ”
2004 – Spirituals & Gospel „Hold On!”
2005 – Spirituals & Gospel - live DVD
2006 – movies & musicals „Over The Rainbow!”
2007 – W.A.Mozart “Requiem d-moll” – live (koncert Papieski)

Szczycimy się kierownictwem artystycznym dyrygenta Jerzego Szarafińskiego, absolwenta dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku z roku 1983, który od 30 lat utrzymuje najwyższy poziom zespołu. Za dotychczasową działalność w dziedzinie upowszechniania kultury odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi, uhonorowany odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, Złotą Odznakę Honorową z Brylantem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, nagrodą specjalną Ministra Kultury i Sztuki, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, medalem Metropolity „Bene Merito Dioecesi Gedanensi”, medalem Wojewody Pomorskiego „Sint Sua Praemia Laudi”, odznaczeniem Ministra Kultury „Zasłużony dla kultury polskiej”, nominowany do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2006, odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.Hospicjum Pomorze Dzieciom

Hospicjum Pomorze Dzieciom powstało w listopadzie 2014 r. z inicjatywy ludzi związanych od lat z domową pediatryczną opieką paliatywną, nieustannie wierzących w jej sens, chcących się uczyć i rozwijać, by jak najlepiej służyć maluchom.  Trafiają do nas dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku: wcześniaki tak maleńkie, że mieszczą się na jednej dłoni, kilkuletni marzyciele o tak ogromnym harcie ducha, że każdego dnia zaskakują zespół hospicjum swoją mądrością, świadomością i umiejętnością cieszenia się z życia mimo przeciwności, w końcu nastolatkowie…którym przyszło dojrzeć dużo, dużo szybciej…

Zapewniamy fachową opiekę lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną i psychologiczną 24 h/dobę we wszystkie dni w roku. Dojeżdżamy do chorych dzieci w promieniu ponad 100 km od Gdańska, wypożyczamy nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny, umożliwiający bezpieczny pobyt dziecka w domu, świadczymy opiekę socjalną, wspieramy rodziny w okresie żałoby (indywidualnie oraz Grupa Wsparcia). Miesięczny koszt kompleksowej opieki hospicjum wynosi średnio 90 tys. zł. Z miesiąca na miesiąc sytuacja hospicjum jest niepewna. Utrzymujemy się wyłącznie dzięki darowiznom. Kierujemy się zasadą: „Skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

Kiedy?: 13 stycznia 2018 r. (sobota), godz. 16:00-18:00
Gdzie?: Ratusz Głównego Miasta Gdańska, Wielka Sala Wety, ul. Długa 46/47
Cel: akcja charytatywna na rzecz zapewnienia całodobowej opieki medycznej nieuleczalnie chorym dzieciom