Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Letnie Koncerty Carillonowe - odsłona czwarta.

Muzeum Nauki Gdańskiej, Koncert 2015-07-24 - 2015-07-24

W kolejnym koncercie cyklu Letnie Koncerty Carillonowe wystąpi gdańska carillonistka, absolwentka Królewskiej Szkoły Carillonowej w Mechelen (Belgia) – Anna Kasprzycka.

Anna Kasprzycka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Naukę gry na carillonie rozpoczęła u Gerta Oldenbeuvinga w Gdańsku i kontynuowała w Lemmeninstituut w Leuven, Belgia (dzięki stypendium Erasmus/Socrates) oraz na licznych kursach mistrzowskich (Amersfoort, Middelburg, Gdańsk, Leuven). W maju 2014 ukończyła z najwyższym wyróżnieniem Królewską Szkołę Carillonową w Mechelen (Belgia) w klasie Eddy'ego Mariena (wcześniej u Geerta D'hollandera). Jest pierwszą polską absolwentka tej najstarszej na świecie, międzynarodowej szkoły.

W latach 2007 i 2008 stypendystka nagrody Prezydenta Miasta Gdańska.

Rokrocznie koncertuje w kraju i za granicą (w Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii). W latach 2011 i 2012 odbyła tournée koncertowe po Stanach Zjednoczonych, wykonując każdorazowo kilkanaście koncertów. W lipcu 2012 wzięła udział w Festiwalu Carillonowym w Sankt Petersburgu.

Regularnie koncertuje w Polsce w ramach m.in.: Gdańskiego Festiwalu Carillonowego, Letnich Koncertów Carillonowych, festiwalu Tour de Carillon, Gdańskiego Święta Miasta, Europa +/-1700, Symfonii Gdańskiej.

W maju 2013 z Moniką Kaźmierczak zdobyła III miejsce (I nie przyznano) na Konkursie Duetów Carillonowych w Zwolle (Holandia). W maju 2014 zdobyła II miejsce na Konkursie Carillonowym w Saint-Amand-les-Eaux (Francja).

Dokonała szeregu prawykonań muzyki polskiej (K. Olczak, W. Nahorny, A. Stulgińska, K. Zimmermann, P. Słopecki) oraz zagranicznej (John Abram, Kanada). Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Carillonowym. Autorka szeregu publikacji o carillonie oraz aranżacji, przede wszystkim muzyki polskiej.

Podczas piątkowego koncertu (godz. 19.00 – carillon kościoła św. Katarzyny) usłyszymy sporo muzyki filmowej, a także nowe kompozycje oryginalne na carillon. W sobotę o 12.05 carillonistka zagra również cotygodniowy recital na carillonie Ratusza Głównego Miasta.

Drukowany program będzie dostępny w ogrodzie ojców karmelitów podczas piątkowego koncertu. Koncert ten będzie również zapowiadany, a artystkę będzie można oglądać na ekranie w ogrodzie. Na słuchaczy czekają leżaki i krzesła. Wstęp wolny!

 

Szczegółowy program:

Piątek, 24 lipca, godz. 19.00

Kościół św. Katarzyny

 

Program:

Astor Piazzolla (1921-1992)

Rio Sena

Extasis

El Mundo de los Dos (Cancion-Tango)

(opr. F. Cosaert)

 

Johann K. F. Fischer (ca. 1656-1746)

Passacaglia (opr. B. Winsemius, A. Abbenes)

 

Krzysztof Zimmermann (*1980)

The spiral path (2010)

 

Geert D'hollander (*1965)

Spielerei

 

Muzyka filmowa:

Wojciech Kilar (1932-2013)

Walc z filmu „Ziemia obiecana“

Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota“

Walc z filmu „Trędowata“

 

Andrzej Kurylewicz (1932-2007)

Temat z serialu „Polskie drogi“

 

Krzysztof Komeda (1931-1969)

Kołysanka z filmu „Dziecko Rosemary“

 

Ramin Djawadi (*1974)

Games of thrones (opr. W. Lauer)

 

Vangelis (*1943)

Chariots of Fire