Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Kawa i…

Muzeum Bursztynu, Wystawa 2007-04-13 - 2007-09-13

Tytuł wystawy został zainspirowany filmem Jima Jarmuscha "Kawa i papierosy".

Wystawa prezentuje prace czterech artystek, dla których kawa była inspiracją, natchnieniem, motywem, dekoracją lub tematem.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła żona prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz, przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet w Gdańsku.

Udział w wystawie biorą: Anna Bocek malarka, scenografka, autorka aranżacji przestrzennej Muzeum Bursztynu - oleje na płótnie, Dorota Kos rzeźbiarka , projektantka oryginalnej biżuterii i małych form użytkowych łączących bursztyn z drewnem, Anna Wilczyńska ? projektantka mody współpracująca od wielu lat z twórcami biżuterii, wielokrotna uczestniczka Gali Mody na Targach Amberif, Agnieszka Sikorska konserwator malarstwa, wykładowca technik malarskich w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku małe formy malarskie na jajkach gęsich, strusich.

Równolegle z wystawą w Sali Sądowej wyświetlany będzie kultowy film w reżyserii Jima Jarmuscha "Kawa i papierosy" udostępniony przez dystrybutora, firmę Solopan.

W Sali Sądowej również zapraszamy gości na aromatyczną kawę Alfredo z profesjonalnego ekspresu wypożyczonego z firmy "J.J. Darboven Poland Sp. z o.o." dystrybutora kawy Alfredo.

Zapach świeżo parzonej kawy zapewne wzmocni zmysłowy efekt wystawy.