Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Akademia Gdańskich Lwiątek

Sowa zaprasza Gdańskie Lwiątka do Muzeum!

Od roku szkolnego 2017/2018 zapraszamy najmłodszych uczestników programu Akademii Gdańskich Lwiątek do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska na interaktywne oprowadzanie pod nazwą „Sowie dyrdymały”.

Zajęcia prowadzą animatorzy, którzy bazują na specjalnie przygotowanych przewodnikach dla dzieci, wydanych w ramach programu edukacji kulturalnej SOWA dla czterech oddziałów MHMG: Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Domu Uphagena i Muzeum Bursztynu. Na podstawie dawki rzetelnej wiedzy, połączonej z atrakcyjnymi łamigłówkami urozmaicającymi zwiedzanie, nasi najmłodsi odbiorcy kultury przeobrażają się w prawdziwych przewodników!

 

W ramach zajęć uczestnicy programu Akademii Gdańskich Lwiątek mogą zakupić bilet wstępu wraz
z edukacyjną książeczką w specjalnej, zniżkowej cenie.

 

„Sowie dyrdymały” – to interaktywne zwiedzanie, które bazuje na edukacyjnych przewodnikach dla dzieci, wydanych w ramach programu edukacji kulturalnej SOWA dla czterech oddziałów MHMG: Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Domu Uphagena i Muzeum Bursztynu. Na podstawie dawki rzetelnej wiedzy, połączonej z atrakcyjnymi łamigłówkami urozmaicającymi zwiedzanie, nasi najmłodsi odbiorcy kultury przeobrażają się w prawdziwych przewodników!

 

1.       Oddział Ratusz Głównego Miasta: Jak dawniej rządzono miastem? Co to właściwie jest Ratusz? Animator podczas oprowadzania zabierze Was do świata, gdzie władze sprawowali królowie
i zamożni gdańszczanie. Okaże się, że tak pięknie zdobione wnętrza skrywają bardzo ważne wskazówki jak być mądrym i sprawiedliwym, a może coś jeszcze pozostało do odnalezienia?

 

2.       Oddział Dwór Artusa: Tajemnicza nazwa Dwór Artusa już od dawna budzi zainteresowanie gdańszczan i nie tylko… Co właściwie wydarzyło się tam przez te kilka wieków? Animator przeniesie Was do czasów rycerzy i ław gdańskich oraz pomoże znaleźć odpowiedź na każdą, nurtującą zagadkę!

 

3.       Oddział Dom Uphagena: Przepiękna kamienica, w której można się poczuć jak w bardzo starym domu. Ponad 200 lat temu żył tam bogaty gdańszczanin Jan Uphagen. Poprzez dekoracyjne wnętrza chciał przekazać bardzo dużo informacji o sobie, o kulturze i sztuce, która go otaczała na co dzień. Te wszystkie tajemnice czekają na odkrycie przez Was!

 

4.       Oddział Muzeum Bursztynu: Złoto Bałtyku, bursztyn. Pożądane przez rzymskich cesarzy, spotykane na dworach faraonów, cenniejsze niż złoto. Skąd się wziął, czy to łzy bogów, zastygłe krople słonecznego blasku, czy po prostu pamiątka pradawnych lasów? Czy bursztyn jest tylko grudką zastygłej żywicy, czy może być czymś więcej? Animator wprowadzi Was
w zaczarowany świat bursztynu oraz wyjątkową atmosferę budynku zwanego Zespołem Przedbramia.

 

Dla uczestników Akademii Gdańskich Lwiątek udział w zajęciach „Sowie dyrdymały” oraz na zakup przewodników dla dzieci obejmuje zniżka 50%:

 

Udział w zajęciach „Sowie dyrydmały”

5 zł/ os

Sowi Przewodnik po wybranym Oddziale MHMG

5zł/ szt.

Dla grup szkolnych nie należących do programu AGL cena udziału w zajęciach wraz z zakupem przewodnika wynosi 15zł od osoby.