Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

pon. 10:00 - 13:00
wt. 10:00 - 18:00
śr. 10:00 - 18:00
czw. 10:00 - 18:00
pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 11:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Długa 46/47

Bilety:
Normalny: 12 zł
Ulgowy: 6 zł
Rodzinny*: 20 zł
Normalny grupowy**: 11 zł
Ulgowy grupowy**: 5 zł
Punkt widokowy: 5 zł

pon. 10:00 - 13:00
wt. 10:00 - 18:00
śr. 10:00 - 18:00
czw. 10:00 - 18:00
pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 11:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Bilety:
Normalny: 10 zł
Ulgowy: 5 zł
Rodzinny*: 20 zł
Normalny grupowy**: 9 zł
Ulgowy grupowy**: 4 zł

pon. 10:00 - 13:00
wt. 10:00 - 18:00
śr. 10:00 - 18:00
czw. 10:00 - 18:00
pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 11:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Bilety:
Normalny: 12 zł
Ulgowy: 6 zł
Rodzinny*: 20 zł
Normalny grupowy**: 11 zł
Ulgowy grupowy**: 5 zł

pon. 10:00 - 13:00
wt. 10:00 - 18:00
śr. 10:00 - 18:00
czw. 10:00 - 18:00
pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 11:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Długa 12

Bilety:
Normalny: 10 zł
Ulgowy: 5 zł
Rodzinny*: 20 zł
Normalny grupowy**: 9 zł
Ulgowy grupowy**: 4 zł

pon. 10:00 - 18:00
wt. 10:00 - 18:00
śr. 10:00 - 18:00
czw. 10:00 - 18:00
pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 10:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

pon. 10:00 - 13:00
wt. 09:00 - 16:00
śr. 09:00 - 16:00
czw. 09:00 - 16:00
pt. 09:00 - 16:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 11:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Bilety:
Normalny: 8 zł
Ulgowy: 4 zł
Normalny grupowy**: 7 zł
Ulgowy grupowy**: 3 zł

pon. 10:00 - 18:00
wt. 10:00 - 18:00
śr. 10:00 - 18:00
czw. 10:00 - 18:00
pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 10:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Bilety:
Normalny: 15 zł
Ulgowy: 7 zł
Rodzinny*: 35 zł
Normalny grupowy**: 14 zł
Ulgowy grupowy**: 6 zł

pon. 10:00 - 18:00
wt. 10:00 - 18:00
śr. 10:00 - 18:00
czw. 10:00 - 18:00
pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00 - 18:00
nd 10:00 - 18:00

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Bilety:
Normalny: 10 zł
Ulgowy: 5 zł
Rodzinny*: 20 zł
Normalny grupowy**: 9 zł
Ulgowy grupowy**: 4 zł

Wyniki Gdańskiego Konkursu Plastycznego „Muzeum i Ja”

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, 2017-05-26

Wyniki

Gdańskiego Konkursu Plastycznego „Muzeum i Ja”

 

Dnia 23 maja 2017 roku w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska odbyły się obrady jury Gdańskiego Konkursu Plastycznego „Muzeum i ja”. Konkurs skierowany był dla uczniów trójmiejskich przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III), a jego głównym celem była aktywizacja najmłodszych do tworzenia prac plastycznych odzwierciedlających najciekawsze wspomnienia z Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.  Na konkurs łącznie zgłoszono 88 prac plastycznych.

Jury:

Monika Kryger – kierownik Działu Edukacji Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk,

Ewa Liegman – Prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom,

Ewelina Martys – z-ca kier. Działu Edukacji Muzeum Historyczne Miasta Gdańska,

Krzysztof Kucharski – starszy referent ds. edukacji Dział Edukacji Muzeum Historyczne Miasta Gdańska,

Wojciech Krakus – adiunkt Dział Edukacji Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, 

Wiktor Trzciński – Stowarzyszenie Pomocy Osobą Autystycznym, oceniło prace w kategoriach wiekowych biorąc pod uwagę kryteria: zgodność z tematyką i techniką pracy, pomysłowość i oryginalne ujęcie tematu, samodzielność wykonania, estetyka pracy i przyznało równorzędne pierwsze nagrody:

 

1. Agata Grzywacz, Niepubliczne P-l „Chatka Puchatka” Gdańsk

„Spotkanie z Panienką z okienka - Hedwigą”

 

2. Jagoda Białozór, Przedszkole nr 2 Gdańsk

Lwy z gdańskiego Ratusza

 

3. Paulina Budzyń, Przedszkole nr 2 Gdańsk

Spotkanie z Panienką z Okienka

 

4. Nina Motyka, Przedszkole nr 2 Gdańsk

Dwór Artusa

 

5. Krystian Mordaka, Szkoła Podstawowa nr 44 w Gdańsku

Koga

 

6. Bartek Kowalewski, Przedszkole nr 42 Dolina smyków Gdańsk

Coś ze starego Gdańska

 

7. Maja Matukiewicz, SP nr 44 Gdańsk

Dwór Artusa

 

8. Helena Kosińska, SP nr 89 Gdańsk

Pamiątka z Muzeum Bursztynu

 

9. Daniel Łaszewskim, SP nr 44 Gdańsk

Koga

 

10. Nadia Górlikowska – Mokbel, ZKP i G nr 5 Gdańsk

Dom Uphagena – Piec, komoda, meble siedziskowe

 

11. Emil Kowalewski, ZKP i G nr 5 Gdańsk

Gitara z bursztynu

 

12. Wiktoria Bedynek, ZKP i G nr 5 Gdańsk

Kaczka z bursztynu

 

13. Marcel Piekarski, ZKP i G nr 5 Gdańsk

Gitara z bursztynu

 

Prace nagrodzone w konkursie „Muzeum i Ja” wezmą udział w dalszym etapie i zostaną wysłane na Międzynarodowy Konkursu Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Wszystkich nagodzonych uczestników konkursu „Muzeum i Ja” serdecznie zapraszamy do udziału w Festynie z okazji Dnia Dziecka dnia 3 czerwca 2017 roku do Dworu Artusa w Gdańsku godzina 11.00 – 14.00 podczas którego nastąpi uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu ( wręczenie ok. godz. 12.00).

 

 

Serdecznie zapraszamy !!!