Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Konkurs literacki "Moja bursztynowa legenda"

Dział Edukacji, 2016-03-08 | E.M.

Jeśli lubisz pisać opowiadania lub inne formy literackie, podziel się z Nami swoja pasją pisarską współtworząc zupełnie nowy zbiór bursztynowych legend. Udział w naszym konkursie to nie tylko zabawa i rywalizacja, ale przede wszystkim możliwość zapisania swojego nazwiska w literackiej spuściźnie miasta.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowały konkurs literacki „Moja bursztynowa legenda” skierowany do uczniów trójmiejskich szkół podstawowych (klasy IV-VI), szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu w szczególności jest zachęcenie do prezentowania talentów literackich, kształtowanie umiejętności pisania oraz poznawanie i popularyzowanie historii i tradycji związanych z morzem i bursztynem.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który dostępny jest  do pobrania w załączniku i do wzięcia udziału! Zgłoszenia przyjmujemy do 6 maja (decyduje data stempla pocztowego). Uroczyste ogłoszenie wyników - 1 czerwca br. 

Moja bursztynowa legenda - Karta zgłoszenia POBIERZ
Moja bursztynowa legenda - Regulamin POBIERZ