Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10

Konkurs "Portret Jana Uphagena"

Dział Edukacji, 2014-04-28

W Domu Uphagena, jednym z Oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, wydarzyło się wielkie nieszczęście! Zaginął właściciel przepięknej XVIII-wiecznej kamienicy, Jan Uphagen! Podczas zajęć edukacyjnych pt. "Poszukiwany, poszukiwana" dzieci wcielające się w rolę detektywów ustalają, czym zajmował się nasz zaginiony, a co najważniejsze, jak mógł wyglądać. Ponieważ nie istnieje żaden uznany za autentyczny portret Jana Uphagena zapraszamy młodych odkrywców, aby nam pomogli w stworzeniu jego wizerunku.
Specjalnie dla uczestników zajęć powstał konkurs, skierowany do klas I-III trójmiejskich szkół podstawowych. Jego głównym celem jest wykonanie portretu Jana Uphagena na podstawie informacji, jakie dzieci uzyskują podczas zajęć edukacyjnych. Jest to najważniejszy warunek przystąpienia do konkursu! Prosimy również pamiętać, że w konkursie mogą wziąć jedynie PRACE INDYWIDUALNE, SAMODZIELNIE WYKONANE. Do konkursu nie zostaną zakwalifikowane prace w formie przestrzennej i narażone na stłuczenie. 

Opisane prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy wysłać do 30 stycznia 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres Muzeum Historyczne Miasta Gdańska,
ul. Długa 46/47, 80-831 Gdańsk (Dział Edukacji, Promocji i PR-u) z dopiskiem KONKURS „PORTRET JANA UPHAGENA”.

Prosimy zapoznać się ze szczegółowym regulaminem konkursu oraz wypełnić kartę zgłoszeniową, znajdujące się na stronie www.mhmg.pl.
Zachęcamy do odwiedzania tej strony oraz fanpage'u Program Edukacji Muzealnej Sowa na Facebooku.

Partnerami Konkursu są:

  • Stowarzyszenie Kulturalno – Edukacyjne MOST w Gdańsku
  • Towarzystwo Dom Uphagena.


 Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w Domu Uphagena!
 

Karta zgłoszeniowa "Portret Jana Uphagena" POBIERZ
Regulamin konkursu "Portret Jana Uphagena" POBIERZ