Wyłącz moduł dla niedowidzących Moduł dla niedowidzących
Najnowsze informacje

Gdańsk
ul. Długi Targ 43/44

Gdańsk
ul. Targ Węglowy 26

Gdańsk
ul. Mjr. H. Sucharskiego

Gdańsk
ul. Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2

Gdańsk
ul. Stara Twierdza 1

Gdańsk
ul. Wielkie Młyny 10


Walentynkowe zwiedzanie Domu Uphagena

Dla wszystkich zakochanych i chcących odwiedzić Dom Uphagena w Walentynki przygotowaliśmy specjalny program oraz atrakcje, poprzez które mamy nadzieję przybliżyć historię tego święta. Aby wziąć udział w Sowich Walentynkach w Domu Uphagena należy odwiedzić nasz Oddział 14 lutego 2018 r. w godz. 11:00-15:00.  

Powrót Czwartków... w Muzeum Gdańska

Zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów historii naszego miasta do poszerzania wiedzy o Gdańsku podczas Czwartków w Muzeum Gdańska. W każdy czwartek lutego odbędzie się godzinne wydarzenie poświęcone wystawom, albo ciekawy warsztat. Jeden z terminów poświęcamy także naszym seniorom!

Ogród Zimowy

Kochane Przedszkolaki z rodzicami! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w I edycji konkursu „Ogród Zimowy”, w ramach mającej się odbyć w Domu Uphagena wystawy „Ogrody Gdańskie”. Jaką nagrodę wygrają laureaci konkursu?

Architektura i urbanistyka Biskupiej Góry w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w czternastym już cyklu wykładów „Kultura dawnego Gdańska”. Naszym prelegentem będzie Pan Ryszard Kopittke.

Gdańskie przedproża

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na ekspozycję Witolda Biangi „Gdańskie przedproża” wykonanej w technice gumy chromianowej. Wystawa prezentowana będzie od 2 lutego do 8 kwietnia 2018 r. w Domu Uphagena.

Poznaj sekrety Galerii Palowej!

Zamurowane przejścia, tajne korytarze, średniowieczna kaplica z malowidłami z XV w.… Jakie inne tajemnice kryje otwarta niedawno Galeria Palowa w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska? Na te i inne pytania odpowiedzą dr Katarzyna Darecka oraz dr Anna Frąckowska. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2018 r., a ostatnie 31 marca 2018 r.

Bursztynowe art déco. O bursztynie w dwudziestoleciu międzywojennym

Kim byli artyści tworzący unikatową biżuterię w stylu art déco w latach 1919-1939 r. i odbiorcy ich dzieł? Skąd, kto i jak dostarczał bursztyn do wyrobu biżuterii. Na te pytania odpowie wystawa „Bursztynowe art déco…”, którą będzie można zwiedzić w Muzeum Bursztynu...

Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej…

Na ponad dwa miesiące do Gdańska powróci z Zamku Królewskiego na Wawelu blisko 40 arcydzieł gdańskich złotników. Uzupełni je kilkanaście najciekawszych sreber ze zbiorów własnych MHMG. Wystawę będzie można zobaczyć w Galerii Palowej mieszczącej się w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska.

Polskie Konstytucje - Aleksander Hall

Jak opisać dzieje Polski z 1918 r. i po 1989 r. poprzez pryzmat najwyższych źródeł prawa Rzeczpospolitych Polskich? Próby odpowiedzi na to pytanie podejmie się jutro, we wtorek, 9 stycznia 2018 r. Aleksander Hall, który będzie gościem Gdańskich Debat Obywatelskich. Otwarte spotkanie odbędzie się w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska.

Archiwum wydarzeń
...

Zapomniany projekt kurhausu na Westerplatte

Pierwszy dom kuracyjny na Westerplatte został zbudowany w 1838 roku z inicjatywy Martina Daniela Krügera, twórcy zakładu kąpielowego. Był to początkowo budynek bardzo skromny, mieszczący jedynie salę restauracyjną oraz pokój bilardowy, jednak w późniejszych latach był wielokrotnie rozbudowywany…

Więcej

19 CZERWCA 1927

Podniesiono banderę na statku pasażerskim "Gdańsk"